





































Kerrostalo
2h+kSaarimäenpolku 2, Kirkonmäki, Kokkola
Hinta
80 000 €
Koko
55.0 m²
Vuosi
1967
Nyt avautunut myyntiin hyvällä sijainnilla oleva ensimmäisen asuinkerroksen siisti kaksio.
Kyseinen koti sijaitsee sympaattisessa pienkerrostalossa Kirkonmäellä. Yhtiössä on suoritettu vuosien mittaan asianmukaisia remontteja, mukaan lukien linjasaneeraus. Huoneiston pinnat on myös uusittu, joten yleisilme on siisti. Pohjaratkaisu on selkeä ja neliöt käytetty tehokkaasti. Tähän kotiin mukavuutta tuo lisänä lasitettu parveke.
Sijainniltaan tämä koti on rauhallinen. Kuitenkin kävelymatkan päässä on isot kaupat, hyvät liikuntapaikat sekä ydinkeskustan palvelut.
Voisiko tämä olla sinun uusi kotisi? Ota yhteyttä niin sovitaan yksityisesittely sinulle sopivaan aikaan.
Joonas Leppälä
p. 040-9316169
[email protected]
Yhteystiedot |
|
---|---|
![]() |
Kohdenumero | 20163819 |
---|---|
Sijainti |
|
Tyyppi | Kerrostalo |
Hallintamuoto | Asunto-osakeyhtiö |
Omistusmuoto | Oma |
Huoneistoselitelmä | 2h+k |
Asuinpinta-ala m² | 55 m² |
Yhteensä m² | 55 m² |
Pinta-alan peruste | Yhtiöjärjestyksen mukainen |
Kerros | 1 |
Kerroksia | 3 |
Rakennusvuosi (päättynyt) | 1967 |
Käyttöönottovuosi | 1967 |
Vapautuminen | Sopimuksen mukaan |
Velaton hinta | 80 000 € |
---|---|
Myyntihinta | 76 026,35 € |
Velkaosuus | 3 973,65 € |
Yhtiövastike | 242,17 € |
Rahoitusvastike | 46,92 € |
Hoitovastike | 195,25 € |
Vesimaksu |
|
Autopaikkamaksu | 5 € / kk |
Sauna |
|
---|---|
Parveke | Asunnossa on parveke |
Parvekkeen kuvaus |
|
Asuntoon kuuluu |
|
Yleiskunto | Hyvä |
Energialuokka | D2013 |
Lämmitysjärjestelmän kuvaus | Kauko |
Asunnon tilat ja materiaalit |
|
---|---|
Katto |
|
Keittiön kuvaus |
|
Kylpyhuoneen kuvaus |
|
Saunan kuvaus |
|
Olohuoneen kuvaus |
|
Makuuhuoneiden kuvaus |
|
Taloyhtiön nimi | Asunto Oy kokkolan Kirkkojalava |
---|---|
Taloyhtiöön kuuluu |
|
Energialuokka | D2013 |
(Taloyhtiön) Rakennukseen tehdyt korjaukset ja remontit | 2020 Julkisivun ja parvekkeiden peruskorjaus sekä katon uusiminen 2017 Salaojien huuhtelu 2016 Lukitusjärjestelmän uusiminen Sento-mallistoon 2015 Pohjavesikaivoon uusittu pumppu 2013 Koko talon putkiremontti Ilmastoinnin puhdistus ja säätö Käytävän valaistuksen uusiminen Patteri termostaatit Pesuhuone yleiset tilat uudet patterilinjat ja patterit Uusi lämmönvaihdin Uudet sähkökeskukset kaikkiin huoneistoihin 2012 Patolevyjen asennus, lokakaivojen sekä salaojien uusiminen , pihan kunnostus 2000 Vesikatto sekä ovet ja ikkunat uusittu 1990 Ulkomaalaus |
Tontin pinta-ala | 2187 m² |
Tontin omistus | Oma |